Když se řekne tanec,...

22. prosince 2011 v 13:56 | Mr.Fugie |  Reasoning
Máme tady první úvahu a hned jako první téma, mě napadl tanec. Nebude to jen k DNB, bude to prostě obecně k tanci.

Když se řekne tanec, každý si představí něco jiného. Někdo si představí balet, někdo valčík, nebo třeba DNB, c-walk, shuffle...Druhů tance je neskonale moc a všechny bych tu rozhodně nevyjmenovala. Každý má svého favorita a toho buď tančí, sleduje, nebo obojí. Každý tanec je něčím zvláštní a něčím charakteristický. Když se řekne balet, každý si představí ty křehoučké holčičky v sukýnkách, na špičkách, obuté do piškotů. Dost stylů tance jsou podobné, ale nejsou v žádném případě to stejné.
Někdo ale může i nějaký styl tance odsuzovat, srážet.. Například holka, co tancuje street dance, řekne "Bože můj, nikdy v životě bych netančilu cha-chu, nebo co to vůbec je." nebo naopak. Když někdo něco takového řekne, nejradši bych zabíjela. To vám tam strašně ten styl vadí ? Co vám na něm vadí ? Chápu když se někomu nějaký styl tance nelíbí, ale nechápu, když kvůli tomu musí na všechny co ho tancujou křičet a nadávat. Přiznám se, mě se třeba nelíbí jumpstyle a našli jste tady snad někde napsané, jak strašně zasranej tanec to je ? Ne a nikdy bych to neřekla..
Ostatně, každý kdo přijde na tenhle blog, koukne do menu, hned ví, že já preferuji jedině DNB step, což je tanec, co se tančí převážně na DNB hudbu (překvapivě). Tanec v kterým se musíte naučit jeden základní krok a pak už je všechno pohoda. Jak jsem vlastně poznala, že to chci tancovat, že mě to bavit nepřestane ?
Zažili jste už někdy to, že když jste slyšeli určitou hudbu, chtěli jste prostě do toho tancovat, jen jste nevěděli jak. Pak jste nějak narazili na ten tanec, ve videu, nebo naživo, jedno jak a naprosto vás uhranul. Prostě jste se rozhodli, v duchu jste si říkali "Tak tohle musim umět !". Jo, tuhle větu jste si možná řekli víckrát, ale jde o to, jestli se to vážně naučíte, nebo se na to vykašlete. A pokud už se to pokusíte naučit, například z videa a nejde vám to, tak vy se ale snažíte dál, jedete dál, protože se vám to prostě líbí a cítíte, jak to k vám patří ! Ale není to jen o tom aktivním tanci. Je to i o teorii. Cožpak vám by nepřipadalo blbý, kdyby jste si úžasně tancovali tanec a pak by se vás někdo zeptal, kde to vlastně vzniklo ? Jak starý to je ? A vy byste mu odpověděli prostým pokrčením ramen. Ale tím si zase nemyslete, že to má být ve stylu že se šprtáte jak ve škole. Ne, nikdo vás nedonutí do toho, abyste se to naučili. Vy prostě chcete, hledáte si informace, snažíte se toho co nejvíc zjistit. Pořád se snažíte se to naučit, cvíčite si to... Jestli jste to zažili, tak tohle je tanec, který k vám prostě patří a už se těžko oddělí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama