Proč se nemůže tancovat bez bot +nehody

30. prosince 2011 v 15:23 | Mr.Fugie |  Dance
Článek o tom, proč se dnb tancuje výhradně v botech, ostatně jako snad všechny další tance, ale co, třeba to někomu v hlavě vrtá. A ještě o možných nehodách při dnb.

Nadpis článků není napsaný naprosto výstižně, protože slovo "nemůže" se tam spíš nehodí. Spíš proč ve všech videích to tancují s botama. Jo, možná si někdo říká, že jsem blbá, že píšu o tomhle tématu, že je to snad jasný, proč ne, ale vždycky se najde někdo, kdo tomu prostě nerozumí. Tenhle článek totiž nepíšu pro zkušený stepaře, ale pro začátečníky (jo, to jsem sice taky :D). Takže kecy typu "Nedělej ze sebe chytrou, to ví každej" si odpusťte ;)

Ať se kouknete na jakýkoliv video, kde se tancuje dnb, vždycky mají boty, i když třeba to je točený doma. Ale samozřejmě se najdou výjimky, našla jsem sice zatím jedno video, kde někdo tancoval v ponožkách bez bot, ale ty komentáře ? Nechtějte vědět co tam všechno psali ;) A jasně, že to netočil někdo jiný, než začátečník.
Já jsem se učila tancovat dnb v botech, ale pak, když už víte, že tenhle tanec k vám patří ( Když se řekne tanec,... ), tak si tancujete pořád. A já to zkusila bez bot, v ponožkách. Jo, ze začátku to jde bezproblémů, stejně jak s botama, ale po chviličce to poznáte. O čem to mluvím ?
Chvilku tancujete bez bot a pak začnete pociťovat bolest pat a špiček, jak pořád "boucháte" patou do země, střídate patu a špičku..To ale není to nejhorší. Tahle bolest, o který teď budu mluvit se neprojeví na začátku, projeví se až po chvíli tancování. Jedete si třeba jen ten základní krok a najednou, když máte nohu na špičce, vám po spodu chodidla vysřelí bolest, jak kdyby vás doprostřed spodu toho chodidla něco bodlo, někdo vám tam vrazil kudlu. A okamžitě musíte přestat, protože si říkáte "Na co jsem to, ku*va šlápl ?!", ale nešlápli jste na nic. Protože to chodidlo není zpevněný alespoň botou, to chodidlo se prostě projeví. (A jak to není zpevněný, tak je mnohem snadnější vysekat se, vyvrknout si ten kotník, atd.)Schválně si to v ponožkách zkuste, poznáte to. Vím, že jsem to asi popsala jak kdyby to byla největší bolest na světě, ale ono to ani není tak bolestivý, jako nepříjemný. Vy totiž vnímáte hudbu, tancujete si a najednou tohle. A když budete pořád tancovat, i přes tyhle "výstřelky", tak to postupem bude pořád horší. A věřte mi, zkoušela jsem to, chtěla jsem co nejdýl tancovat, bez bot, tohle jsem zkoušela ignorovat, ale bohužel, když to vystřelilo asi popátý, začala jsem nadávat jak dlaždič :D

A další téma, aneb co se může stát při dnb. Mě se často stává, že se mi podlomí koleno. Nevím, jestli se to stává i ostatním, ale mě jo a vždycky se naseru, protože občas se mi i povede to, že se mi to koleno podlomí a já si kecnu na prdel a pak mě bolí kostrč :D Nebo že se vám vyvrkne kotník. To znáte ne, třeba jdete po patníku a noha se vám trefí na hranu patníku a kotník se vám jakoby otočí, ale noha zůstane rovná :D Já vím, že je to debilní popis, ale snad každej zná, vyvrknutí, brknutí, kotníku, né ? Někomu se to podaří vyvrknout třeba i tak, že s tim musí mít sádru (ano, povedlo se mi to :D). Jenže třeba i po pěti letech, když vrknete, tak je to mnohem horší, než před tou sádrou..
Třeba tohle je názorná ukázka !
A to je to video v ponožkách, schválně si přečtěte ty komenty ;)

Když si to tak čtu, článek o hovnu, ale co, aspoň něco :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama