HOCZ

28. ledna 2012 v 19:31 | Mr.Fu(Gie) |  Just me
Nevím jestli to znáte, ale jestli ne, o hodně přicházíte, jde o stránu hocz.cz.

HOCZ, anebo Hogwarts CZ, ještě aneb Bradavice CZ.
Kdo je milovník Harryho Pottera, nebo prostě kouzel a čárů, rozhodně vám nemůže ujít tato stránka, která je vlastně virtuální škola čar a kouzel. Ale vlastně Harryho Pottera ani mít rádi nemusíte, protože škola je schválně v roce 2081, takže žádní hrdinové z HP nežijí a zřídkakdo tenhle příběh o chlapci, který přežil zná.
Hra jede pomocí RPG, což znamená role-playing game, aneb hra na hrdiny. Hraje se prostřednictvím chatů, každá místnost má svůj chat, takže tam potkáte třeba Velkou síň, nádvoří, břeh jezera, klubovnu, společenskou místnost pro každou kolej a mnoho dalších míst na potkávání nových kouzelníků.
Co musíte dělat, abyste na HOCZ vydrželi a nevyhodili vás ? Bavit se, odevzdávat úkoly a neporušovat pravidla. Teď se asi ptáte, úkoly ? To jako fakt ? Ano, to jako fakt. Jenže to nejsou obyčejné úkoly, jako třeba vypočítat tolik a tolik příkladů.
Když je to virtuální škola, pochopitelně se tam učíte. Vím, teď si představujete to nejhorší, ale ono je to vážně zajímavé. Zvolíte si několik předmětů, vždy jsou max.dva povinné, ale někdo jich může mít klidně devět. Já si jich pro první ročník zvolila sedm. Možná si říkáte že je to moc, ale když jdete do prváku, jste celí natěšení a všechno vás zajímá, takže si zapíšete klidně všechno. Pak přibližně jednou za dva týdny probéhne výuka, která neprobíhá online, takže se nemusíte bát, že něco prošvihnete, celou hodinu si totiž přečtete sami v klidu, až budete mít čas a pak pokud budete chtít, napíšete úkol. Je daný počet úkolů, který za celý ročník prostě odevzdat musíte. Co když ne ? Profesor vám může zadat referát, který vám známku spraví. Co se všechno naučíte ? Naučíte se kouzlit, naučíte se něco o historii, o různých létajících prostředcích a mnohem další. Záleží to na tom, co si zapíšete za předměty. Já vám něco napíšu o těch předmětech, které jsem si zapsala já.
ZÁKLADY MAGIE: To je povinný předmět, v prvním ročníku vás osvětí do několika základních předmětů (bylinkářství, formulí, lektvarů, obraně, létání, dějin). Je to prostě takový start, do té magie.
KOUZELNÉ FORMULE: Tady vás neučí nic jiného, než ty kouzla. Ano, v prvním ročníku teda ještě to dělení atd.
OBRANA PROTI ČERNÉ MAGII: Předmět, na který jsem se já osobně těšila nejvíc. Tady se učí hlavně ty kouzla, obranná.
PŘEMĚŇOVÁNÍ: Tady v prváku bylo docela dost té teorie, ale kouzla taky.
LÉTÁNÍ: Co vás učí tady ? Například o létajících tvorech, neobvyklých prostředcích, dělení košťat a létat.
LEKTVARY: No, tady vás naučí uvařit pár těch lektvarů, o dělení lektvarů atd.
NAUKA O SPOLEČNOSTI: Tady se naučíte o svátcích, tradicích atd.

Jak jsem na tom já a HOCZ ? Já jsem dneska na HOCZ úspěšně absolvovala první ročník. Právě teď sedím ve Velké síni a rozdává se vysvědčení :D. Je závěrečená slavnost.
Na HOCZko jsem se tedy přihlásila v srpnu. Takže brzy budu velectěný druhák :D
Jestli je tady náhodou někdo, kdo hraje, nebo se teď bude registrovat (teď v únoru máte šanci se zaregistrovat), tak mi klidně napište sovu, že mě znáte z blogu a můžeme se někde sejít. A pokud budete chtít poradit, tak to samé, klidně poradím, můžete mi napsat i sem do komentů ;)
Jo, já jsem tam tedy Christine M. Destiny ;D (hrajete tam za fiktivní postavu, ne za sebe, jméno si totiž musíte vymyslet :D)

Takže, hodně štěstí s HOCZkem, doufám že jste se právě rozhodli, že se zaregistrujete ! :D

EDIT: Muhaha, dámy a pánové, mám jen dvě dvojky ! :D :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 She <| She <| | Web | 28. ledna 2012 v 23:38 | Reagovat

HP ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama