Honey-8.díl

18. února 2012 v 16:21 | Mr.Fu(Gie) |  Honey
Jak jsem slibovala, tak se stalo, ale povídka není o ničem jiným, než o kecání :D

Lenča si spokojeně oddychuje ve spánku. Hlavu má položenou na rukách, které jsou položené na bočním opěradlu lavičky. Už spí asi dvě hodiny, venku je tma jako v pytli, v parku svítí lampy, avšak viditelnost není nijak zázračná. Na sobě má jen tričko a džíny, v kterých přijela, přitom venku je už docela zima. V parku je už sama, občas tam projde nějaký opilec, je až zázrak, že jí ještě nikdo něco neprovedl.
"Hey..get up.." pokouší se jí vzbudit hlas s příměsí irského přízvuku, ale neúspěšně. Pořád spí. Osoba do ni tedy zkusí trochu žďuchnout. Nic. Tak ji uchopí ramena do rukou a zatřese s ní opatrně. A tohle už zabralo.
"Wuá, kdo jseš ?!" vyjekne Lenča zmateně, když otevře oči a uvidí blonďatou hlavu, jak se k ní sklání. Kluk zkrabatí obočí a podivně se zeptá.
"What ?" V tom si Lenča uvědomí, že neumí česky, naštěstí anglicky se učí od třetí třídy, takže se dorozumět trochu umí.
"Oh, sorry, I'm from Czech Republic, so I can't speak English. But..Who are you ?" vymáčkne ze sebe a kouká vyděšeně na toho chlapce.
(teď už to budu psát normálně česky, i když třeba budou mluvit anglicky ;))
"Jo tak. No, vracel jsem se domů, ale viděl jsem tě, jak tady v zimě spíš. Nechápu to." Oba dva se na sebe zmateně koukají. Až teď si Lenča všimne, jak pronikavě modré oči má. I v tom přítmí jdou vidět, zdá se, že až září.
"No..To je dlouhej příběh." uhne pohledem, protože ten jeho pohled ji kouká až do duše. Neznámý si sedne vedle ní na lavičku a podívá se na ni pohledem, který zračí nevědomost.
"Já mám času dost." a povzbudivě se pousměje. Lenča trochu zkřiví ústa a sklopí pohled dolů.
"Já ale vůbec netuším kdo jsi." zavrtí hlavou, na chvilinku se na něj podívá, ale pak pohled zase sklopí. Klučina se zatváří trochu zoufale, když se ho zeptá na jméno, ale nakonec ho řekne.
"Ehm..Já jsem Niall." řekne a značně si oddechne, když Lenča nijak nezbystří, ani nezačne ječet. Nejspíš má smysly tak otupělé, že se ji nic nevybavuje.
"Já jsem Lenka." představí se též, ale na to Niall reaguje zmateným výrazem.
"Co je ?" zeptá se Lenča, když uvidí, jak se tváří. "-to mám tak hnusný jméno ?"
"Nee, to ne..Ale..To je asi český jméno, co ?" vykoktá nesměle.
"Ou, no jo vlastně. Jo, je to český jméno, nevim jak ho "poangličit". Lenn ?" pozvedne Lenča obočí, když navrhne variantu jména, aby ho vůbec Niall mohl vyslovit.
"Joo, to je lepší." řekne a zase se usměje. Jak se ale na Lenču kouká, najednou se zamračí, obočí zkrabatí a pořád kouká.
"Co je zase ?" vyjede už, jak na ni pořád tupě zírá.
"Nic. Promiň, jen si mi připoměla jednu holku z koncer..Uhuhh, chci říct z ko..kornoutu !" Uprostřed věty se zarazí a začne koktat a hledat slovo, které by tím nahradil, ale to se trochu nepovede. Lenča se na něj podívá jak na blázna, ale po chvíli vykulí očka a zírá na Nialla.
"Ty jsi Niall Horan ! Z One Direction !" řekne vyděšeným hlasem, pak se ale zamračí. "-z kornoutu ? To jako fakt ?" řekne a koukne se na něj pohledem "Nedělej ze mě debila."
"Sakra..Jo, z kornoutu, co jsem jinýho měl vymyslet." i vzhledem k situaci se Niall rozesměje sám nad sebou a ona se k němu přidá. Najednou se ale zase zarazí.
"Ale já na tom koncertu byla. Musela jsem tam jít kvůli mojí ségře."
"Počkat..Takže jsi to fakt ty ? Celej koncert jsem na tebe koukal, chtěl jsem si tě odchytnout u podepisování, ale ty si tam nebyla." řekne horlivě, ale poté se hned zastydí a sklopí pohled. Lenča se zaculí.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ronny Le Ronny Le | 18. února 2012 v 18:15 | Reagovat

Jééj, já z toho nemůžu! :D

2 Ronny Le Ronny Le | 18. února 2012 v 18:23 | Reagovat

Nechceš o mě taky psát povídku? :D Já chci Nialla! :D

P.S. Hned jdu napsat další díl. ;)

3 Ronny Le Ronny Le | 18. února 2012 v 18:23 | Reagovat

A ten Irský přízvuk mě zabil! :D

4 Alyumin Alyumin | Web | 19. února 2012 v 8:50 | Reagovat

Tenhle příběh se vyvíjí dost dobře...zapisuji do svého žebřížku mezi nejlepší :D

5 Alyumin Alyumin | Web | 19. února 2012 v 13:00 | Reagovat

Nemáš zač :] Já poslední dny přečetla asi 20 FF o nich a tahle je jedna z nejlepších :) A taky díky..no jo..to háro..:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama