Kovový úsměv

18. února 2012 v 12:36 | Mr.Fu(Gie) |  Reasoning
Budou ti nasazovat rovnátka ? Nebo je už máš ? Smějou se ti ? Nebo se bojíš, že se ti budou smát ? Čti dál..;)

Já mám rovnátka už asi druhým rokem, rok a půl patrový třmen a půl roku mám zámečky. Zámečky mám na horním patře.

ČEKAJÍ MĚ ROVNÁTKA

Jestli tě rovnátka teprve čekají a ty se bojíš, že se ti budou smát, že to bude bolet a kdoví čeho, neboj se.
  • Nasazování. Pořád slýchávám, jestli mě bolelo nasazování. Ne, nebolelo ! Jo, není sice příjemné pořád otvírat a zavírat pusu, jak zkouší zámečky, drátky, kroužky, atd., ale vážně to nebolí. Jak to vůbec probíhá ? Jestli ještě nemáte kroužky na zadních stoličkách, tak je prvně bude zkoušet nasazovat, to se možná leknete, jak to zapadne, ale nebolí to. Až najde ten správnej, pusu vám obloží vatou, tamponkama a vrazí vám pod jazyk odsávačku (prostě to musí bejt v suchu :D), stoličku vám vyčistí, naplácá cementem a nasadí kroužek. Pak začne přilepovat zámečky. Zub vyčistí, naplácá na něj lepidlo a dá tam zámeček. Pak k tomu dá takovej přístroj, nevim co to je, ale pípalo to, ale nebolelo to :D Asi něco na pořádný uschnutí toho lepidla, nebo nevim. Až bude mít nalepený všechny zámečky, tak bude zkoušet drát. Až najde správnej, provleče ho zámečkama, upevní vzadu na kroužky a drátek připevní na zámečky pomocí gumiček, nebo drátků. (to je podle ortodontisty, někdo gumičky dává, někdo ne) To ucítíte možná tlak, ale nic extra. A hotovo, jste majitelem rovnátek =)
  • Ten den, co vám rovnátka nasadili to asi ještě tak moc bolet nebude, ale řeknu vám popravdě, že den po nasazení to bude vážně velká bolest. Každý to má jinak, ale třeba já jsem se cpala Ibáčema a celý den jsem spala, protože jsem chtěla zaspat tu bolest. A nemohla jsem nic jíst, jen jogurty, polívky, kaše, prostě strava pro mrňata. Ale nebude to trvat dlouho, já takhle trpěla asi jen dva dny, pak už si budete zvykat ;)

MÁM ROVNÁTKA

Tohle je rozkaz pro všechny rovnátkaře: USMÍVEJTE SE ! Nestyďte se za to, že něco děláte pro to, abyste byli hezčí, že se o sebe staráte ! Buďte na ty rovnátka hrdí !
  • Jestli máš rovnátka a nesmějí se ti, rovnátka ti nevadí, tak si tohle ani nemusíš číst, protože seš ten člověk, kterej už pochopil život s rovnátkama ve společnosti ! =)
  • Jestli máš rovnátka, smějí se ti, nebo se za ně stydíš, snaží se co nejmíň viditelně usmívat, zakrýváš si pusu rukou, tak si hned teď dej facku, kterou bych ti dala, kdybych stála u tebe ! =D
    Smějou se ti ? Kašli na ně ! Usmívej se, dej si barvený gumičky, udělej z rovnátek přednost ! Víš jak by ti holky záviděli, kdyby viděli, jak máš sladěný gumičky a oblečení ? To oni nemůžou ! Pěkně se na ně podívej, mile se usměj a řekni "Já se sebou aspoň něco dělám." Věř mi, mě se zezačátku pár lidí taky smálo, říkalo mi Terminátor, Plechová huba (jo, z prdele mi tak říkají ještě teď, ale z prdele :D) a další přezdívky, ale když jsem udělala tohle ? Nevěděli, co mi na to říct a pochvíli je to přestalo bavit ;) Za zkoušku to stojí ! Ale hlavně se drž pravidla ! NESTYĎ SE A USMÍVEJ SE !
  • Gumičky-Já mám ortodontistku, která naštěstí gumičky barevný dává, ukazuje mi celou tu krabici s gumičkama, abych si vybrala odstín, prostě lepší si přát nemůžu. Nevíte jakou kombinaci barev ? Rozhodně si nedávejte bílou, nebo žlutou, bílá zežloutne a žlutá působí jako že máte zežloutlý zuby. Černá se mi jako mco dobrá taky nezdá, prý to působí jako že máš zkažené zuby.
    A který bys měla určitě vyzkoušet ? Světle modrou-tmavě modrou, fialovou-modrou, fialovou-zelenou, zelenou-červenou, světle modrou-růžovou, nebo zkus jen jednu tvoji oblíbenou barvu, nemusíš mít za každou cenu gumičky na střídačku, jednobarevné jsou taky pěkné ;)
  • A chcete zkusit kombinaci, ale nemáte tušení jak to bude vypadat ? Trochu pomoct vám k tomu může tahle stránka http://www.pbhs.com/ortho/braces/braces.html , kde si dáte barvy a na který gumičky je chcete dát, často tam zkouším kombinace ;)
Pro inspiraci ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama